HAKKIMIZDA

İnanlar Otel Hüseyin İnan & 1974'den beri

 


1974 yılından beri, bölge turizm ve kültür balıkçılığı sektörlerinin öncü kuruluşu olan İnan Kardeşler, bölge turizm sektöründe bir okul, kültür balıkçılığında da bir model olmayı başarabilmiş örnek bir kuruluştur. 

Kuruluş yıllarında balık yetiştirmek düşüncesi ile kazma kürekle açılan havuzlarda üretilen alabalıklar,  8-10 masalı bir lokantada misafirlere sunulmuş, misafirlerin beğenisiyle ;  Uzungöl’ün kendisinden önce Alabalığı meşhur olmuştur.  Halen İnanlar Garden Restoran olarak kullandığımız yapı, bölgenin ve Uzungöl’ün ilk turistik yapısıdır.

Uzungöl’ün büyüleyici güzelliğinden etkilenen misafirlerin burada konaklamak için gösterdikleri yoğun talep, bizi 1980 li yılların başında konaklama alanında da çalışmalar yapmaya sevk etmiştir. Bu bağlamda içerisinde 4 odası olan 2 adet bungalowla konaklama taleplerine cevap vermeye başladık. Bugün itibarı ile farklı konaklama birimleri, restoranlar, seyahat acenteciliği, hediyelik eşya, kazaziye gibi turizm ile ilgili farklı alanlar ile balıkçılık sektörlerindeki gelişimlerimizi sürdürüyoruz. İlgili olduğumuz sektörlerde ulaşılabilecek en üst seviyeye çıkmak için yoğun çaba gösteriyoruz. Doğaya karşı olan sorumluluklarımızın bilincinde, kültürümüzü ön planda tutarak,  Uzungöl, bölge ve ülke turizmine değer katmanın gayreti içerisindeyiz. İnan Kardeşler ailesi olarak, işletmelerimize  gelen her misafirin olabilecek en üst seviyede memnun olması, bölge insanını tanıması ve Karadeniz kültürünü en doğal haliyle yaşaması için, çalışmalarımız devam etmektedir. Siz degerli misafirlerimize kendimizi daha yakından tanıtmak için, sizi önce Uzungölümüze sonra da işletmelerimize  davet ediyoruz…

İnan Kardeşler’in girift bir yapı içindeki işletmeleri birbirinden bağımsız olarak işletilmektedir.